Vestuvinės puokštės: nuotakos puokštės ir gėlių reikšmės

Nuotaka neįsivaizduojama be vestuvinės puokštės. Ši tradicija atsirado dar antikos laikais. Graikų nuotakos vestuvių dieną puošdavosi mėtų ir medetkų vainikėliais, nes buvo manoma, kad tai – afrodiziakai. Taip pat, rankose nešdavosi prieskonių arba kviečių ryšulėlius. Buvo tikima, kad prieskoniai apsaugo nuotakas nuo blogio jėgų, o kviečiai lemia vaisingumą naujai susikūrusiai šeimai.

Viduramžiais damos išbarstydavo kvepiančius prieskonius ir gėlių žiedus vestuvių ceremonijos vietoje, kad suteiktų aromatingumo. Ilgainiui prieskonius pakeitė gėlės. Tuo laikotarpiu visuomenė pradėjo sieti augalus su tam tikromis reikšmėmis. Katalikų bažnyčia susiejo baltas lelijas su nekaltumu, o poetai ėmė tapatinti rožes su aistra ir meile.

Karalienės Viktorijos valdymo laikais gėlės tapo būdu išreikšti jausmams. Įsimylėjėliai ėmė kalbėtis slapta gėlių kalba. Buvo sukurtas net gėlių reikšmių žodynas. Pabandžiau išversti pačių populiariausių gėlių reikšmes ir pateikti Jums. Paskaitykite ir gal išsirinksite savo svajonių gėles, kurių grožis papuoš Jūsų šventę.

Nuotakos puokštė, vestuvinės puokštės

Gėlių reikšmės:

Jazminai – patrauklumas, meilumas
Rugiagėlės – viengungystė
Dobiliukai – „būk mano”
Amariliai – grožis, išdidumas
Narcizai – pagarba, rūpinimasis
Jurginai – nepastovumas, netikrumas
Bijūnai – pyktis
Neužmirštuolės – tikroji meilė
Vėdrynai – spindintis žavesys
Kalijos – grožis
Chrizantemos – tiesa, meilė
Levandos – tyrumas, sėkmė
Magnolijos – meilė gamtai
Rožės – laiminga meilė, grakštumas, paprastumas, santarvė
Aguonos – paguoda, nusiraminimas
Lelijos – karališkumas, meilumas, laimė
Alyvos – pirmoji meilė
Snieguolės – viltis
Tulpės – meilės deklaravimas
Saulėgrąžos – garbinimas
Gvazdikai (balti) – švelnumas, meilumas

Tikiuosi, jog buvo įdomu susipažinti su maža dalele istorinių faktų. Apie gėles ir vestuvių puošybą vertėtų pradėti galvoti kuo anksčiau, taip išvengsite nereikalingo nerimo artėjant vestuvėms. Taip pat, kviečiame pasisemti įkvėpimo ir paskaityti apie vestuvines puokštes skirtas pavasario sezonui.

Monika

 

Nuotraukoje matomą puokštę sukūrė Meilės Legendų profesionalai.

Dėkojame fotopastele.lt! už nuostabią nuotrauką.