Vestuvių planavimas + Korona virusas (COVID-19)

Netikėtas ir neplanuotas virusas pasklido po pasaulį. Užklojo mūsų planetą tylos ir susikaupimo reikalaujanti pandemijos skraistė, bet žmonijos viduje kaukia visos pavojaus sirenos. Nerimas laužiasi per tvirtai užmerktus vokus ir neleidžia naktimis ramiai miegoti. Ką daryti? Gaudžia žinių kanalai, politikai išgyvena ne lengviausias dienas, o virusas į nieką nekreipdamas dėmesio ir toliau sklinda po žydrąjį rutulį.

Šiuo baugiu, nežinomybės kupinu periodu, daugeliui porų teks susidurti su klausimu: o kaipgi mūsų vestuvės? Mes norime Jus nuraminti ir padėti susigaudyti situacijoje, todėl dalinamės su Jumis savo įžvalgomis.

  1. SEKITE INFORMACIJĄ net tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Be reikalo nepanikuokite, bet ryžtingai priimkite protingus sprendimus. Mažai tikėtina, jog Korona viruso (COVID-19) pandemija pasibaigs per dvi ar tris ateinančias savaites, tad panašu, jog jaunieji, kurie svajojo tuoktis ankstyvą pavasarį bus priversti domėtis laisvomis vėlyvos vasaros ar net rudens datomis. O ne maža dalis net kels savo šventę į ateinančius metus. Žinau, skamba baisiai, bet geriau jau kitais metais ir su visais artimiasiais, nei niekada ar ne?
  2. NEREIKIA ATŠAUKTI VESTUVIŲ, bet jas tikrai reikia perkelti!!! Jūs turite pilną teisę liūdėti dėl susiklosčiusios padėties, tačiau nepaskęskite nusivylimų jūroje. Kiekvienoje situacijoje galima įžvelgti pozityvumo daigų. Niekas negalės Jums priekaištauti, kad dar kurį laiką garsiai džiaugsitės savo vestuvių planavimo procesu 🙂
  3. VESTUVIŲ DATOS KEITIMAS – tai nėra toks baisus dalykas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasidarykite arbatos, atsiverskite kalendorių ir ieškokite naujos Jums tinkamos datos. Patarčiau išsirinkti bent tris Jums patinkančias datas, kad turėtumėte didesnį pasirinkimų spektrą derindami jas su jau turimais tiekėjais. Neapsiribokite tik savaitgaliais. Vestuvės kuo puikiausiai gali vykti ir paprastomis savaitės dienomis.
  4. TIEKĖJŲ INFORMAVIMAS. Tvirtai tikiu, jog visi Jūsų jau užsakyti tiekėjai (šventės vieta, fotografai, vedėjai, dekoratoriai, muzikantai ir t.t.) bus daugiau nei suinteresuoti drauge su Jumis rasti tinkamus sprendimo būdus šiuo keistu ir visiems nelengvu metu. Nepamirškite būti mandagūs ir ne reikalauti, o lanksčiai tartis dėl įvairių galimybių. Radus bendrą sutarimą, atnaujinkite paslaugų teikimo sutartis su visais tiekėjais.
  5. SVEČIŲ INFORMAVIMAS. Didžioji dalis Jūsų svečių, atvyks iš įvairių pasaulio kraštų. Kuo skubiau praneškite jiems apie tai, jog yra numatyta perkelti vestuves į kitą datą. Svečiams reikės atšaukti skrydžius, viešbučius ir transporto rezervacijas. Rinkdamiesi naują datą, pasidomėkite situacija jų gyvenamose vietose. Gal karantinas bus pasibaigęs, bet uždarytos sienos neleis jiems atvykti ir pasidžiaugti Jūsų meilės diena. Kai jau pasirinksite naują datą, informuokite ir atsiklauskite ar ji tinkama tiems, be kurių Jūs neįsivaizduojate savo dienos. Tik tuomet tikrai patvirtinkite vestuvių datos keitimą ir informuokite likusius svečius apie visus pakeitimus.
  6. LAIMĖS LAUKIMAS. Na, o kai viskas jau bus padaryta, liks tik džiaugsmingai laukti savo vestuvių dienos, nes ji tikrai ateis ir bus gražesnė, negu galėjote svajoti. Visi išsiilgę artumo norės glaustis, juokauti ir šokti iki pirmųjų saulės spindulių. Juk to laukti taip verta!

Žinome, jog bus ir tokių porų, kurios nuspręs tuoktis čia ir dabar. Mes to itin nerekomenduojame daryti, bet teisė rinktis Jums. Šiuo metu asmeninės ir vestuvių šventės dar nėra uždraustos, bet jos yra gan smarkiai apribotos.

Karantino metu registruojant santuoką yra ribojamas dalyvaujančiųjų skaičius iki 5 asmenų (įskaitant jaunuosius ir liudytojus). Žemiau prisegame SAM rekomendacijas ir linkime Jums rasti tinkamiausią sprendimą savo meilės dienai paminėti.

Pabaigai, norėčiau palinkėti visiems daug sveikatos, ramybės ir meilės. Kol palaikysime vieni kitus, tol jokios negandos bus nebaisios.

Jūsų Monika!