Jaunikio įvaizdis: atlapo gėlytė

Kiekvieną pavasarį pasitikdavau rašydama straipsnius apie naujas tendencijas vestuvinėje industrijoje arba nuotakų grožio srityje. Na, o šiemet nusprendžiau skirti dėmesio jaunikiams. Artėjant naujam vestuvių sezonui noriu šiek tiek plačiau papasakoti apie atlapo gėlytes. Kam jos reikalingos? Kokia jų kilmės istorija ir kaip jas tinkamai segėti?

Nuo neatmenamų laikų gėlės lydėjo ne tik moteris, bet ir vyrus įvairiuose ritualuose, apeigose ar tiesiog kasdienybėje. Gilioje senovėje, kai maudymasis voniose dar nebuvo kasdienis malonumas, gėlės slopindavo negerus kvapus, o vaistažolės atlikdavo antiseptikų vaidmenis. Tuo metu žmonės manė, kad gėlės suteikia ne tik gaivos, apsaugo nuo ligų, bet ir atbaido piktas dvasias.

Vyrų aprangoje atlapo gėlytės (dar vadinamos – butonjerės) pradėtos naudoti 1455 – 1487 metais. Tuo laikotarpiu Anglijoje vyko pilietiniai „Rožių karai” dėl sosto, tarp vienai dinastijos šakai priklausančių Jorkų ir Lankasterių šeimų. Vienos iš šeimų herbą puošė balta rožė, o kitos – raudona. Kariaujančių pusių kariai, neturėdami vienodos karinės uniformos, bet norėdami atskirti priešus, pradėjo segti sau į atvartus atstovaujamos šeimos herbuose esančias rožes.

Vyrų madai evoliucionuojant, 18-19 a. švarkuose atsirado atlapai. Ryškus istorinis įvykis vyrų madoje įvyko tuomet, kai princas Albertas ir karalienė Viktorija savo vestuvių metinių proga, ruošėsi pirmai fotosesijai. Princas, nuo savo žmonos gavęs puokštelę, prasirėžė peiliu atlape skylutę ir į ją įkišo dovanotos gėlės žiedą. Gimė nauja mada, puošti atlapus gėlių žiedais. Palaipsniui gėlė atlape tapo kasdieniu džentelmeno aksesuaru.

Šiais moderniais laikais, atlapo gėlytes naudojame tik oficialiomis progomis ir kasdien vargiai sutiksime vyrus dabinančius savo švarko atlapus gėlėmis. Tačiau, vestuvės yra puiki proga deramai pasipuošti ir atrodyti elegantiškai. Tad kaip tai padaryti?

  • Pirmiausia, išsirinkite Jums geriausiai tinkantį kostiumą ir įvertinkite ar atlapo gėlytė Jums tinka prie bendros stilistikos;
  • Atlapo gėlytė turi būti maža ir lengva, kad nenusvertų Jūsų atlapo;
  • Užsisakykite prie nuotakos puokštės derančią atlapo gėlytę. Būtinai šį darbą patikėkite profesionaliems floristams, nes tai reikalauja juvelyriško gėlių apdirbimo ir paruošimo;
  • Išaušus metui segtis gėlytę, prisiminkite, kad ji neveltui vadinama atlapo gėlyte – ten jai ir vieta. Įsmeikite žiogelį taip, kad butonjerė lengvai priglustų prie Jūsų atlapo krašto. Ji jokiu būdu negali būti statmena;
  • Drąsiems ir stiliaus vingius įvaldžiusiems jaunikiams vietoj gyvos atlapo gėlytės galima dabintis įvairiomis žaismingomis butonjerėmis. Tik nepamirškite, kad visur turi būti saikas.

atlapo gėlė, butonjerė, stilingas jaunikis

atlapo gėlytė, butonjerė, vestuvių stilius

vestuvių mada, stilius

Ruoškitės ir puoškitės, juk vestuvių sezonas jau čia pat!

Už nuotraukas dėkojame: Eglejo.lt, Neringa Rekašiūtė, Kirill Trofimov.

Monika