Kur švęsti vestuves?

Vienas iš svarbiausių darbų planuojant vestuves yra surasti tinkamą vietą vestuvėms. Prieš renkantis pobūvio ar vestuvių vakarėlio vietą, jauniesiems kyla daug klausimų. Žurnalas „Vestuvės.lt” pavasario numeryje kalbino vestuvių planuotojas ir prašė pasidalinti savo įžvalgomis. Štai ir mūsų interviu dalis, bei patarimai būsimiems jaunavedžiams.

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis vietą vestuvių pobūviui? Esminiai Jūsų patarimai ir taisyklės.

Renkantis vietą, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į kainą ir vestuvių pobūdį. Privalote šventės vietą rinktis pagal savo galimybes, nes tai sudaro didžiąją dalį Jūsų biudžeto. Didžiausia klaida, kokią tik gali padaryti jaunavedžiai, tai išsirinkti vietą, kurioje netelpa jų norimas skaičius svečių. Su šia problema susiduriame gan dažnai, kai poros pirma užsisako šventės vietą atsižvelgdami tik į grožį ar populiarumą, o po to kreipiasi į mus norėdami užsisakyti planavimo paslaugas. Tenka suktis iš padėties, nešioti stalus šventės metu ar drastiškiausiais atvejais net keisti šventės vietą. Visoms poroms pirmiausia patarčiau susidaryti svečių sąrašą, nuspręsti kokio pobūdžio bus šventė ir kokią biudžeto sumą tam galite skirti. Tik tuomet reikėtų pradėti dairytis šventės vietos.

Sodyba vestuvėms

Kiek vestuvių stilius įtakoja pobūvio vietos pasirinkimą? Ar pirmiausia randame pobūvio vietą ir tada galvojame apie bendrą stilių – ar pirmiau vizualizuojama vestuvių stiliaus idėja ir tuomet atitinkamai ieškoma vieta? Koks Jūsų patarimas?

Kartais vestuvių vieta padiktuoja temą, o kartais ir vietos ieškome būtent pagal pirminę vestuvių viziją. Tai labai priklauso nuo būsimų jaunavedžių norų. Dviejų dienų šventės dažniausiai įsikuria už miesto esančiose sodybose ar dvaruose. Tokiose standartinėse vietose dekoro linija būna derinama prie pasirinktos vietos, jaunavedžių pomėgių, sezono. Netradicinėse vietose vestuvės įsikuria tuomet, kai jaunavedžiai nori išvengti šabloniškumo, kai renkasi šventės vietą pagal savo gyvenimo būdą. Tarkime Jūs esate daug skaitanti pora, tai kodėl Jūsų šventės nesurengus bibliotekoje? Arba jei Jūs esate fanatiškai pasinėrę į kizombos šokio pamokas, tai galite savo šventę iškelti net ir šokių studijoje, be jokių formalumų, tik su gaiviais gėrimais ir šokiais iki ryto.

Vestuvių popietė

Kuriame vestuvių planavimo etape reikėtų leistis į vietos paieškas? Kada pradėti? Kiek laiko tam skirti, kiek vietų rekomenduojama apžiūrėti, kad „nesusisuktų“ galva?

Su kiekviena pora situacija šiek tiek skiriasi. Jaunavedžiai, kurie svajoja savo vestuvių puotą iškelti sodybose, dvaruose, vilose ar populiariuose viešbučiuose, šventės vietos turėtų pradėti ieškoti iškart po to, kai tik susidaro vestuvių biudžeto planą. Kartu su šventės vietos paieškomis yra kreipiamasi į bažnyčią, bei ieškoma fotografo. Galima tai pavadinti „Šventąja trejybe“. Trokštamas fotografas gali padiktuoti Jums vestuvių datą, kurią teks derinti su laisvu laiku ceremonijai ir be abejonės su šventės vietos užimtumu. Poros, kurios trokšta netradicinių vestuvių turi didesnę prabangą laiko atžvilgiu, nes gali neskubėdami galvoti ir rinktis šventės vietą pagal šventės viziją. Esame turėję tokių drąsių porų su kuriomis šventės vietas rezervavome likus vos porai mėnesių iki šventės, nors visas vestuves planavome kone metus. Nėra tikslinga važiuoti apžiūrėti daugiau nei penkių potencialių šventės vietų. Geriau apžiūrėkite tris labiausiai patikusias ir susirinkus visą reikalingą informaciją priimkite sprendimą.

Jei toje pačioje vietoje organizuojama ir santuokos ceremonija – ką svarbu žinoti renkantis tokią vietą?

Svarbiausia, jog vieta atitiktų civilinės metrikacijos santuokos įregistravimui skirtus reikalavimus. Norėdami išvengti bet kokių suvaržymų ir apribojimų savo jaunavedžiams vis dažniau planuojame simbolines ceremonijas.

Populiariausios vestuvių pobūvių vietos pastaruoju metu? Koks būtų Jūsų – Pobūvių vietų TOP 5  2016-aisiais?

Aš visuomet stengiuosi, jog mano jaunavedžiai savo vestuvių šventei pasirinktų tokias vietas, kurios būtų jiems kažkuo artimos. Džiugu, kai vestuvės būna įkuriamos nuosavame kieme, patinkančioje miesto kavinėje, kulinarinėje studijoje, lofte, parke ar kitose įdomiose vietose. Kalbant apie vakarų Lietuvoje esančias sodybas, norėčiau išskirti nuostabų ir itin estetišką Vyšnių dvarą.

Retro vestuvės Vyšnių dvare

Suprantama, kad kiekviena erdvė turi tam tikros specifikos – kokias erdves įvardintumėte kaip dėkingiausias išpildyti dekoro sumanymus? O kokios erdvės/vietos reikalauja didesnių investicijų, pastangų, papildomo laiko ir specialių dekoro detalių?

Galiu pasakyti labai trumpai ir aiškiai. Dekoro atžvilgiu nėra netinkamų erdvių, tik netinkamai paskirtos pinigų sumos jam įgyvendinti. Didžioji dalis jaunavedžių vis dar įsivaizduoja, kad dekoras – tai tik puokštelės ant stalų ir joms nereikia skirti daug lėšų. Viskas yra kardinaliai priešingai. Norint sukurti tinkamą atmosferą, nuotaiką ir įspūdį pirmiausia reikia skirti atitinkamą sumą vestuvių dienos dekoracijoms, spaudai, instaliacijoms ir kitam reikalingam inventoriui. Tai ne ta sritis, kurioje reikėtų labiausiai taupyti.

Vestuvės laive

Kokiose ypatingose ar netradicinėse vietose iš Jūsų praktikos teko organizuoti vestuvių ceremonijas ar pobūvius? Trumpai kiekvieną atvejį pristatykite, gal su kažkokiais iššūkiais susidūrėte, pasidžiaukite rezultatu.

Praėjusią vasarą teko vestuves rengti vienoje Nidos kavinėje, kuri buvo įsikūrusi ant tako vedančio link jūros. Pagrindinis iššūkis šiose vestuvėse tapo šventės aptvėrimas. Svečiai neturėjo jausti pro šalį keliaujančių poilsiautojų žvilgsnių, bet tuo pačiu ir negalėjome aklinai užtverti visos erdvės. Į pagalbą atskubėjo įvairios lemputės, vėliavėlės, girliandos ir virvės. Šventė pavyko tobulai, svečiai jautėsi jaukiai, o praeiviai negalėjo atsistebėti, jog net tokioje vietoje gali būti įkurta vestuvių šventė. Šiame žurnale taip pat svečiuojasi mūsų jaunavedžių Linos ir Tomo vestuvių šventė, kurią rengėme sename sandėlyje.

Vestuvės Nidoje

Gal esate numačiusi  kažkokią ypatingą vietą, kurioje svajojate įgyvendinti vestuves, tik dar laukiate atitinkamos poros?

Mano galvoje tokių lokacijų yra gana daug, nes net keliaudama atostogauti vis dairausi naujų vietų ir inspiracijų vestuvėms. Tačiau, vienas iš naujausių troškimų – surengti prabangias, įspūdingu dekoru pasižyminčias vestuves Latvijoje esančiame dvare „Rumene Manor“. Galiu pasidžiaugti, jog visos mano svajonės su laiku virsta realybe, tad tikiu, jog ir šie klientai, kuriems nesvetimas grožis, estetika, bei istorija, jau yra pakeliui pas mus.

Norint perskaityti ir mūsų kolegių patarimus, bei pastebėjimus, kviečiame įsigyti „Vestuvės.lt” pavasario numerį, kurį galite rasti visuose didžiuosiuose miestuose.

Už mūsų planuotų vestuvių akimirkų įamžinimą esame dėkingi: Eglejo.lt, Kemel, Egle Pinikiene Photography, SR Photography, Redijus ir Neringa Rekasiute Photography.